19: zápis z VV OSH 2.7.2
20: zápis z VV OSH 4.6.2
 Jarní kolo okresní soutěže hry Plamen a dorostu

Sport, soutěžeJana nám odeslal(a) následující článek: "

Ve dnech 16. a 17. května se jako každoročně konala soutěž hry Plamen, které se zúčastnilo 17 družstev mladších a 13 družstev straších z celého okresu Prahy- východ. V porovnání s minulým rokem přijelo hodně družstev více, takže byly závody nabyté ještě více, než jindy. Okolo deváté hodiny nám soutěž odstartovala kategorie starších útok CTIF, ve které zvítězilo družstvo SDH Svojšovice. Poté následovala štafeta CTIF, ve kterém si doběhly pro první místo děti z SDH Doubek. Po obědě dorazila družstva mladších, která hned po příjezdu začala se štafetou 4x60 metrů (1.místo SDH Úvaly). Souběžně s ní probíhala štafeta dvojic starších družstev, kterou opět vyhrálo družstvo z SDH Úvaly. V odpoledních hodinách se role vyměnily a štafetu 4x60 ve starších vybojovalo družstvo z SDH Svojšovice a v mladších štafetu dvojic znovu družstvo z SDH Úvaly. Některá družstva zůstávala v Hrusicích i přes noc. Večer jsme seděli okolo ohně, opékali buřty a vyprávěli si příběhy. Spali jsme v sokolovně nedaleko hřiště. Druhý den ráno probíhaly útoky. V nejrychlejším čase nastříkalo družstvo mladších z SDH Senohraby a v kategorii starších SDH Čelákovice. V celkovém pořadí se na prvním místě umístilo družstvo SDH Úvaly, na druhém místě SDH Senohraby a na třetím místě SDH Klokočná. Celkově mezi staršími družstvy se probojovalo až na vrchol SDH Úvaly, které se bude účastnit krajské soutěže (2. místo SDH Tehovec, 3. místo SDH Svojšovice). Ještě je třeba vyzdvihnout vynikající pořadatele a hrusického starostu, který nám vyšel ve všem ochotně vstříc.

O dva týdny později byla pořádána soutěž dorostu. Účastnila se celkově čtyři družstva, z čehož dvě byla smíšená (SDH Svojšovice, SDH Vyšehořovice), jedno dívčí (Tebek- SDH Tehov, SDH Tehovec, SDH Doubek) a jedno chlapecké (SDH Čelákovice). Do krajského kola postupuje pouze SDH Čelákovice a SDH Tebek. V kategorii mladších dorostenek si doběhla pro 1. místo Klára Potěšilová- SDH Tehov (2. místo Anastázie Šachová- SDH Svojšovice, 3. místo Barbora Korbelová- SDH Úvaly). V kategorii středních dorostenek vybojovala postup Veronika Šveňhová - SDH Úvaly (2. místo Klára Kalinová- SDH Křížkový Újezdec, 3. místo Anna Křivánková - SDH Svojšovice). A v nejstarších dorostenkách vyhrála Anna Potěšilová - SDH Tehov (2.místo Aneta Hořická - SDH Tehovec, 3. místo Barbora Šachová- SDH Svojšovice). Dorostenci mladší -1. Místo Jakub Řežábek - SDH Tehov (2. místo Tomáš Vojta- SDH Úvaly, 3. místo Radomil Mlch - SDH Svojšovice). Dorostenci střední -1. místo Petr Zetek - SDH Úvaly (2. místo Vojtěch Potměšil- SDH Doubek, 3. místo Tomáš Pokorný- SDH Tehovec). Starší dorostenci -1. místo- Jaroslav Trojánek, SDH Tehovec. Všichni jednotlivci, kteří se umístili na prvním místě, budou náš okres reprezentovat na krajském kole v Kolíně.

Anna Potěšilová, SDH Tehov

Ráda bych touto cestou ještě jednou poděkovala všem, kteří se podíleli na organizaci okresního kola hry Plamen v Hrusicích, zejména členům i nečlenům SDH Hrusice a jejich panu starostovi a technické četě z okrsku č.2.